Novinky

Xiaomi plánuje pri modeli Mi7 aj verziu PLUS

Minulý týždeň spoločnosť Qualcomm oficiálne odhalila čipovú sadu Snapdragon 845, ktorá bude v budúcom roku použitá pre high-endové smartfóny. Mnoho špičkových výrobcov vrátane spoločnosti Samsung a Xiaomi majú so spoločnosťou Snapdragon zmluvu o prvenstvách pri použití tohto čipset  Nie je pochýb o tom, že Samsung Galaxy S9 bude úplne prvý smartfón s týmto procesorom, no podľa informácií prvé zariadenie v Číne, ktoré ho bude používať, bude rozhodne Xiaomi Mi 7. Nedávno sa CEO Xiaomi, Lei Jun,  zúčastnil konferencie kde bol predstavený Snapdragon 845, ktorá sa konala v USA. A tým sa len potvrdzuje, že spolupráca medzi týmito dvomi spoločnosťami bude aj naďalej pokračovať.

Súčasné správy teraz naznačujú, že Xiaomi Mi 7 bude mať aj variantu „Plus“ – Xiaomi Mi 7+, o ktorej sa očakáva, že bude mať väčší displej. To, že sme tento rok nevideli model Xiaomi Mi 6+ je dôvodom že čipset Snapdragon 835 sa nestíhal vyrábať dostatočne rýchlo na základe trhového dopytu a väčšina týchto procesorov putovala práve do Samsungu. Ak bude výrobná kapacita procesoru Snapdragon 845 vysoká, je veľmi pravdepodobné, že pri predstavení modelu Mi 7 bude súčasne  predstavený aj model Mi 7+. Podľa dostupných informácií by sa tak malo stať v marci 2018.

Uniknuté informácie hovoria o tom, že model Xiaomi Mi 7 príde s 5,65-palcovým displejom, zatiaľ čo varianta PLUS by mala prísť s rozmermi až 6,01 palca. Oba smartfóny budú používať pomer strán 18:9. Samozrejmosťou by mala byť aj kovová konštrukcia, podpora bezdrôtového nabíjania a ďalšími funkcie. Kým model PLUS bude mať batériu s kapacitou 3500 mAh, tak klasický model Mi 7 by mal disponovať menšiu batériou s kapacitou 3200 mAh. Interná pamäť by mala začínať na 64GB a pri najvyššej verzii by sa malo jednať až o 256GB internej pamäte. Pamäť RAM by mala začínať na 6GB. Na zadnej strane pravdepodobne uvidíme duálny fotoaparát so senzormi IMX380 + IMX350 (12MP + 20MP).

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *