Novinky

Smartfón ako darček? Dajte si pozor na tieto veci…

V dnešnej dobe je veľmi populárne darovať blízkym mobilný telefón či už na vianoce,narodeniny alebo len ako poďakovanie za vykonanú prácu. Takýto dar mnoho ľudí ocení, ale je tiež možné, že daná značka alebo model sa osobe páčiť nebude, alebo mu jeho funkcionalita nebude vyhovovať. Každému totiž vyhovuje niečo iné a ako sa hovorí, 100 ľudí=100 chutí. 🙂

Plánujete darovať niekomu blízkemu smartfón? Najprv by ste sa ho mali spýtať tieto otázky, aby váš darček ocenil a naozaj mu vyhovoval….

 

Túži daná osoba po novom smartfóne ?untitled-16

V mnohých situáciách ste presvedčený, že váš blízky chce nový smartfón no nie vždy tomu tak je. Existuje mnoho prípadov, kedy človek dostal nový smartfón, no nevie ho využiť. Mnoho ľudí používa smartfón len ako zariadenie na komunikáciu. Hlavne staršia generácia smartfón využíva hlavne na telefonovanie a smskovanie s priateľmi a rodinou a preto je pre nich ich aktuálne zariadenie dostačujúce a nemajú dôvod na zmenu.

Ocení danú značku ?androidpit-xiaomi-mi5-vs-apple-iphone-6s-camera-w782

Ak sa chystáte kúpiť nový smartfón vášmu blízkemu, zistite si, či sa mu daná značka páči a či ju uznáva. Verte nám, že zarytého „Appláka“  nepotešíte darčekom v podobe android smartfónu. Preto sa vždy radšej nenápadne spýtajte, aká značka/operačný systém sa danej osobe páči a chcel by ju vlastniť.

Aké funkcie využíva ?shutterstock_86181751

Jedna z najdôležitejších kritérií pri kúpe smartfónu je funkcionalita a HW výbava zariadenia. Zistite na čo primárne osoba smartfón využíva a riaďte sa tým pri kúpe zariadenia. Ak váš blízky ktorého chcete obdarovať využíva len základné funkcie dnešných smartfónov, len ťažko ho potešíte zariadením s nadupaným x-jadrovým procesorom, ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov, či 128GB internej pamäte. Naopak, ak osoba využíva smartfón na hranie, prácu alebo iné náročnejšie aplikácie, určite mu nekupujte zariadenia z najnižšej triedy.

Konektivita a pripojitelnosťmi-note-dual-sim

Na tieto funkcie si dávajte obzvlášť pozor. Zistite, či osoba využíva 2 simkarty v zariadení alebo jej postačí len jeden slot. Doležitá je tiež 3G/4G konektivita. Niekomu kto používa zariadenie len na surfovanie po internete postačí 3G, no ak niekto uprednostňuje sledovanie filmov, alebo iné dátovo náročné služby, je lepšie siahnuť na zariadenie s 4G konektivitou. Nemenej dôležité sú aj funkcie Bluetooth, GPS či už menej používaný IRDA port.

Aké sú reklamačné podmienky daného obchodu ?14-day-money-back-gurantee

V prípade, že sa zariadenie osobe nebude páčiť zostáva vám posledná možnosť, ktorou je vrátenie zariadenie predajcovi. V našom obchode môžete vrátiť zariadenie bez udania dôvodu do 14 dní a v mimoriadnych prípadoch aj po viac ako 14 dňoch.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *