Recenzie

[Recenzia] Xiaomi Redmi 5 Plus – Všetko čo potrebuješ vedieť!

Xiaomi – čínska spoločnosť založená v roku 2010, ktorá sa do povedomia ľudí dostala predstavením grafickej nadstavby s názov MIUI.  Rok po založení predstavila svoj prvý smartfón Xiaomi Mi 1 a v roku 2014 uzrel svetlo sveta prvý smartfón rady Redmi. Necelý mesiac pred koncom roku 2017 bol predstavený dlho očakávaný model Redmi 5 a aby toho nebolo málo, Xiaomi súčasne predstavila hneď dve verzie.

Rada Redmi od spoločnosti Xiaomi sa medzi užívateľmi stala veľmi obľúbenou a hlavným dôvodom bol pomer „cena/výkon“. Low-endový Redmi 3 ohúril široké publikum hliníkovým unibody prevedením. Jeho nástupca Redmi 4 so svojimi špecifikáciami vyššej strednej doslova všetkým vytrel zrak. Teraz nám na stole leží pokračovateľ rodu Redmi 5 s prídomkom PLUS a určite sa už neviete dočkať noviniek, ktoré so sebou prináša. Bude to opäť trhák? Alebo ho zaradíme skôr do siene hanby? Odpovede nájdete v našej recenzií, tak hor sa do toho.

Balenie

Posledné modely od Xiaomi k nám dorazili v krvavo červených krabičkách a inak tomu nie je ani v prípade Xiaomi Redmi 5 Plus. Obsah krabičky nevybočuje zo zaužívaného štandardu a obsahuje len to najnutnejšie. Užívatelia by dozaista ocenili aj nejaké tie slúchadlá, ale takúto výsadu nemajú ani balenia hi-end modelov, takže low-endu to vyčítať už vôbec nebudeme.

Balenie obsahuje:

 • smartfón Xiaomi Redmi 5 Plus,
 • užívateľská príručka,
 • USB nabíjačka 5 V @ 2 A,
 • kábel micro USB,
 • spinka na otvorenie duálneho slotu SIM,
 • priesvitný silikónový obal.

Konštrukčné spracovanie a dizajn

Konštrukčné spracovanie je vec, na ktorej si Xiaomi dá záležať a s každou novou generáciou je to lepšie a lepšie, Redmi 5 Plus nevynímajúc. Po uchopení do dlane by vás ani vo sne nenapadlo, že v rukách držíte zariadenie radiace sa medzi low-endy, resp. nižšiu strednú triedu. Všetko dokonale lícuje, nič nevŕzga, nepraská.

Veríme, že s konštrukčným spracovaním budú spokojní všetci majitelia. Čo však môže potenciálnych majiteľov odradiť sú rozmery. A pozor nebavíme sa teraz o jednom či dvoch milimetroch. Redmi 5 narástlo do výšky o úctyhodných 10 mm a Redmi 5 Plus takmer o viac ako 17 mm! Svojimi rozmermi sa novinky už slušne miešajú do kapusty rade Redmi Note, viď nasledovné porovnanie.

 • Redmi 3S/Prime – 139,3 x 69,6 x 8,5 mm | 144 g
 • Redmi 4/Prime – 141,3 x 69,6 x 8,9 mm | 156 g
 • Redmi 5 – 151,8 x 72,8 x 7,7 mm | 157 g
 • Redmi 5 Plus – 158,5 x 75,45 x 8,05 mm | 180 g

Trochu netradične a možno aj kúsok zbytočne, ale porovnajme si zariadenia nielen z pohľadu jednotlivých, ale aj z pohľadu plochy prednej strany a objemu tela jednotlivých zariadení.

 • Redmi 3S/Prime – 96,7 cm2 | 82,4 ml
 • Redmi 4/Prime – 98,35 cm2 | 87,5 ml
 • Redmi 5 – 110,5 cm2 | 85,1 ml
 • Redmi 5 Plus – 119,6 cm2 | 96,3 ml

Z doteraz napísaného sa vám môže zdať, že najvýraznejšou dizajnovou zmenou je len nárast rozmerov. Ale človek je tvor zvedavý a nepochybne ste si pred samotným čítaním pozreli aj ten či onen obrázok, presnejšie fotografie recenzovaného Redmi 5 Plus. Od rozmerov tak plynule prejdeme k prednej strane, ktorá sa pýši displejom kombinujúcim zaoblené rohy a pomer strán 18:9. V radách Redmi je to vôbec prvý smartphone s týmto typom displeja, pričom je dosť možné, že nasledujúce modely budú tento trend nasledovať. Displej je krytý tvrdeným sklom s 2.5D zaoblením a oleofóbnou vrstvou. Ešte kým prejdeme k opisu jednotlivých prvkov tela smartfónu, musíme Xiaomi pochváliť za výrazne tenšie rámiky na aké sme boli zvyknutí (odhliadnuc od smartfónov Mi MIX). Táto malá kozmetická zmena sa pozitívne podpísala na celkovej ergonómii zariadenia a aj napriek väčšej uhlopriečke je práca s Redmi 5 Plus veľmi pohodlná. Avšak nezaobišlo sa to bez kompromisov. Kvôli tenším rámikom sa kapacitné navigačné tlačidlá vytratili a nahradili ich prispôsobiteľné softvérové tlačidlá nachádzajúce sa v spodnej časti displeja. Nad displejom smere zľava nájdeme senzor priblíženia, senzor okolitého osvetlenia, reproduktor, selfie fotoaparát a notifikačnú LED bielej farby. Rozloženie ovládacích prvkov a konektorov nezaznamenalo žiadne zmeny. Na ľavom boku je vyfrézovaným otvor so zasunutým šuplíčkom na dve nanoSIM karty a pamäťovú kartu. Prvá pozícia od vonkajšej hrany je hybridná a môžete do nej umiestniť buď nanoSIM kartu alebo micro SD kartu, druhá pozícia je určená výhradne pre nanoSIM kartu. Na pravom boku sú umiestnené tlačidlá ovládania hlasitosti a zapínacie tlačidlo. Spodná strana obsahuje vyfrézované otvory pre mikrofón, hlasitý reproduktor a USB konektor. Nanešťastie sa z nepochopiteľných dôvodov v Xiaomi rozhodli využiť služby staršieho micro USB konektora a nový štandard USB Type C zostáva výsadou vyššej kasty. Horná strana obsahuje 3,5mm jack konektor, sekundárny mikrofón a infračervený port. Hrany sú oproti predchodcovi Redmi 4 príjemne zaoblené vďaka čomu je ergonómia výrazne lepšia.

Na zadnej strane veľa zmien nenájdeme. Prakticky sú len dve. Prvá sa týka prisvetľovacej duálnej LED. Tá sa usadila medzi fotoaparátom a čítačkou odtlačkov prstov. Druhá zmena sa dotýka fotoaparátu, ktorý už nie je zapustený v tele, ale vystupuje približne 1 mm nad povrch.

Displej

Komponentom, ktorý doznal najviac zmien je displej. Technológia samotná zostala zachovaná a jedná sa opäť o IPS LCD panel. Zmenilo sa však rozlíšenie, zmenil sa pomer strán a rohy displeja sú príjemne zaoblené. Rozlíšenie sa zastavilo na hodnote 2160 x 1080 px a aj napriek tomu, že je oproti LG či Samsungu výrazne nižšie, na uhlopriečke 5,99” to pri bežnom používaní nespoznáte. Hustota pixelov sa oproti predchodcovi posunula smerom nadol, ale aj tak dosahuje úctyhodných 403 PPI (pixelov na palec). IPS LCD panel s RGB mriežkou disponuje kontrastným pomerom 1000:1, maximálnym jasom 450 nitov (cd/m2) a pokrýva až 84 % farebného priestoru NTSC. Slnečných dní bolo v dobe recenzovania ako šafránu, presnejšie až jeden, ale aj napriek tejto nepriazni osudu môžeme konštatovať, že s Redmi 5 Plus nebudete mať závažný problém s čitateľnosťou na priamom slnečnom žiarení. V noci príde vhod minimálna hodnota jasu, ktorá klesá až na úroveň 1 nitu (cd/m2) a v kombinácii s čítacím režimom predstavuje ideálne riešenie napríklad pri čítaní elektronických kníh v tmavom prostredí s minimálnym až žiadnym osvetlením.

Ako ochrana displeja slúži nešpecifikované tvrdené sklo s 2.5D zaoblením. Hladké kĺzanie prstov po povrchu, čistenie a zníženie množstva odtlačkov zabezpečí oleofóbna vrstva. Aj napriek absencii informácii o pôvode tvrdeného skla nemusíte mať obavy zo zníženej kvality. Použité tvrdené sklo je voči poškriabaniu minimálne tak odolné ako Gorilla Glass 4 či 5.

Výkon a interné úložisko

Pri rozhodovaní o tom, ktorý SoC sa postará o plynulý chod celého systému sa v Xiaomi rozhodovali zrejme podľa šuflíkových zásob. Pod kapotou totiž drieme SoC Qualcomm Snapdragon 625 predstavený začiatkom roku 2016. Ten v sebe integruje procesor čítajúci 8 jadier Cortex-A53 s maximálnou frekvenciou 2,0 GHz a sekunduje mu grafický akcelerátor Adreno 506 s maximálnou frekvenciou 650 MHz. Ako procesor, tak aj grafický akcelerátor majú k dispozícii zdieľanú operačnú pamäť RAM typu LPDDR3 s kapacitou 3 GB. Dáta vstupujúce do a vystupujúce z operačnej pamäte putujú po jednokanálovej dátovej zbernici na frekvencii 933 MHz, čo predstavuje prenosovú rýchlosť približne 7,5 GB/s.

Interné pamäťové úložisko je typu eMMC 5.1 s maximálnymi teoretickými prenosovými rýchlosťami 280 MB/s (16 000 IOPS) pri sekvenčnom čítaní a 140 MB/s (3 700 IOPS) pri sekvenčnom zápise. Na prenos dát počas pripojenia k PC slúži staré známe rozhranie USB a to vo verzii USB 2.0, ktoré dosahuje teoretické maximálne prenosové rýchlosti 480 Mb/s (60 MB/s).

Aj napriek tomu, že Redmi 5 Plus patrí medzi tú spodnejšiu vrstvu portfólia Xiaomi, modernejší SoC by určite nikoho neurazil a Snapdragon 630 by z našej strany čakalo určite vrúcnejšie privítanie. Papierovo Redmi 5 Plus mierne uviazlo v minulosti, ale na chode systému to rozhodne nespoznáte. Všetko je dokonale plynulé, systém neprejavil ani jeden náznak spomalenia, nezaznamenali sme žiadne pády aplikácií a multitasking funguje doslova bravúrne – prepínanie medzi aplikáciami je bleskurýchle. Počas doby recenzovania by nám ani vo sne nenapadlo, že všetko poháňa takmer dva roky starý SoC. Xiaomi opäť dokazuje, že optimalizácia softvéru patrí medzi ich priority a grafické prostredie MIUI je toho jasným dôkazom.

Redmi 5 Plus schádza z výrobných liniek v dvoch verziách. Ich jedinou odlišnosťou je kapacita interného úložiska ROM a operačnej pamäte RAM. „Nižší“ model kombinuje 3 GB operačnej pamäte s 32 GB interného úložiska, „vyšší“ model prihadzuje 1 GB k operačnej pamäti, ktorá tak celkovo dosahuje 4 GB a interné úložisko zdvojnásobilo svoju kapacitu na 64 GB. Užívateľsky dostupných je opäť o niekoľko gigabajtov menej. To je spôsobené jednak prepočtom „gigabit -> gigabyte“ a taktiež si musíme uvedomiť, že aj operačný systém Android potrebuje určitý priestor. Duálny slot pre SIM karty je hybridný a interné úložisko je možné ďalej rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do kapacity 128 GB.

Výsledky Benchmarkov

V dobe písania recenzie došlo k aktualizácii benchmarku AnTuTu z verzie 6 na verziu 7. Zmeny sa netýkajú len grafického prostredia, ale najmä algoritmov používaných na výpočet výsledného skóre. Z toho dôvodu nie je možné navzájom porovnávať výsledky AnTuTu v6 a AnTuTu v7!

Výdrž akumulátora

Všetci sme si už zvykli, resp. zmierili sa s tým, že časy kedy sme hľadali nabíjačku tak raz za pár dní sú nenávratne preč. Inak tomu nie je ani v prípade Redmi 5 Plus. Kapacita akumulátora oproti minulej generácii klesla o 100 mAh na rovných 4000 mAh, ale aj napriek tomu sa stále jedná o nadpriemernú hodnotu. Dosiahnuť dva dni plnohodnotného používania by nemal predstavovať najmenší problém a ak si viete spotrebu svojho smartfónu ustrážiť napríklad vypínaním aplikácii, či nastavením šetrenia energie, vzdialenou métou pre vás nebudú ani tri dni.

Qualcomm Snapdragon 625 v sebe integruje podporu pre 3. generáciu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0 a Redmi 5 Plus ju plne dokáže využiť, čomu sme sa veľmi potešili. Sklamanie však prišlo pri pohľade na špecifikácie pribalenej nabíjačky. Nabíjačka podporuje len pomalší režim a na jej výstupe nájdete napätie 5 V a maximálny nabíjací prúd 2 A. To sa podpísalo aj na priebehu nabíjania, viď prvý graf. Nám to však nedalo a priebeh nabíjania sme otestovali aj za pomoci „rýchlonabíjačky“ Avacom Family Hub, ktorá disponuje USB portom s podporou technológie Quick Charge 3.0 a priebeh nabíjania bol skutočne rýchlejší, viď druhý graf.

 

Konektivita

LTE, LTE a ešte raz LTE. Je to už ako obohratá platňa, nekonečný príbeh či časová slučka, v ktorej sa Xiaomi zaseklo. Opäť nám chýba nami mimoriadne žiadané LTE pásmo 20 (LTE B20) dostupné najmä v širokom okolí mimo miest. Viď snímky obrazovky nižšie. Ten naľavo je zo smartfónu LG G6, napravo zo Xiaomi Redmi 5 Plus. V obidvoch prípadoch bola použitá rovnaká SIM karta, v Redmi 5 Plus testovaná v obidvoch SIM slotoch a príjem signálu bol testovaný z rovnakej pozície. Kým G6-ka sa s prehľadom pripojila na LTE B20, Redmi 5 Plus sa dokázalo pripojiť len sieti staršej generácie, konkrétne k sieti HSPA+.

Čo sa týka podpory „2G a 3G“ sietí, nestretli sme sa so žiadnymi komplikáciami. Redmi 5 Plus podporuje všetky potrebné „2G a 3G“ pásma. Príjem signálu je na vynikajúcej úrovni a ani v odľahlejších miestach nenatrafíte na problémy s kvalitou hovorov, odosielaním SMS či surfovaním po internete (v prípade, že je dostupná dátová sieť). Podpora dvoch SIM kariet (Dual-SIM) je v prípade Xiaomi viac menej štandardom a Redmi 5 Plus nie je žiadnou výnimkou. Obidve SIM karty fungujú bez problémov a každú si detailnejšie nastavíte v menu.

Po stránke konektivity nemáme čo vytýkať. Redmi 5 Plus je vybavený dual-band Wi-Fi s podporou frekvencii 2,4 GHz aj 5 GHz (802.11 a/b/g/n/ac), umožňuje vytvoriť Wi-Fi Hotspot, podporuje technológie ako Wi-Fi Direct či Wi-Fi Display. Číslo verzie Bluetooth sa zastavilo na hodnote 4.1. Nejedného poteší aj infračervený port primárne slúžiaci na ovládanie elektroniky. Káblová konektivita zahŕňa podporu prenosu súborov prostredníctvom protokolov MTP a PTP a užitočná bude aj podpora USB OTG pre pripojenie periférií ako myš, klávesnica, USB kľúč či čítačka pamäťových kariet. Slúchadlá pripojíte prostredníctvom starého dobrého 3,5 mm jack konektora.

Snímač odtlačkov prstov

Snímač odtlačkov prstov je umiestnený v hornej časti zadnej strany a pre odomknutie zariadenia stačí priložiť prst. Nemusíte nič stláčať. Odozva snímača je okamžitá a snímanie odtlačkov prstov presné. Napriek vysokej presnosti odporúčame do systému priradiť viacero odtlačkov toho istého prstu pre čo najvyššiu spoľahlivosť.

Fotoaparát

Primárny fotoaparát na zadnej strane pochádza z dielne bližšie nešpecifikovaného výrobcu a rozmery jednotlivých pixelov sú 1,25 x 1,25 µm.

Dokážete s ním zachytiť fotografie s maximálnym rozlíšením 12 Mpx. Video natočíte v maximálnom rozlíšení 4K @ 30 fps. Zhotovíte aj efektné slow-motion videá, kde rozlíšenie klesá na 720p @ 120 fps. Bohužiaľ, Xiaomi stále zabúda na veľmi žiadaný formát, ktorým je video v rozlíšení FullHD @ 60 fps. Fotoaparát podporuje rýchle fázové zaostrovanie PDAF (Phase Detection Auto Focus), no chýba mu optická stabilizácia. Svetelnosť objektívu s clonovým číslom f/2,2 taktiež na kvalite nepridá. Sekundárnym fotoaparátom na prednej strane zhotovíte „svojky“ v rozlíšení 5 Mpx a vďaka širšiemu uhlu záberu nebude problém zvečniť celú vašu partiu.

Exteriér

Interiér

Zhoršené svetelné podmienky

Makro

HDR fotografie

[twenty20 img1=“6011″ img2=“6012″ width=“600px“ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“6007″ img2=“6006″ width=“900px“ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“6014″ img2=“6015″ width=“900px“ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“6019″ img2=“6020″ width=“900px“ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“6021″ img2=“6022″ width=“900px“ offset=“0.5″]

Multimédiá

Nadstavba MIUI je v základe vybavená tradične tromi aplikáciami, pomocou ktorých si môžete vychutnať váš obľúbený multimediálny obsah. Do tejto trojice patria aplikácie Galéria, Hudba a Video. Príjemné, elegantné a jednoduché grafické spracovanie je v prípade MIUI samozrejmosťou. Hlavná obrazovka Galérie pozostáva z dvoch kariet. Na prvej karte nájdete všetky zachytené fotografie a videá triedené podľa dátumu, na druhej karte sú prehľadne zobrazené jednotlivé priečinky obsahujúce fotografie a videá. Galéria ponúka aj jednoduchý editor fotografii a obrázkov, prostredníctvom ktorého môžete aplikovať niektorý z „husto-coolóznych“ efektov, prípadne upraviť jas, kontrast, sýtosť, ostrosť a pridať vinetáciu. Editor umožňuje aj orezanie, otočenie, zrkadlové prevrátenie, počmáranie či pridanie vybranej nálepky do fotografie. Video prehrávač Mi Video je na funkcie skromnejší a konkurenciu v podobe MX PlayerVLC for Android, … prikrátky, ale s príchodom MIUI 9 sa situácia výrazne zlepšila. Mi Video po novom podporuje ako titulky, tak aj možnosť voľby zvukovej stopy. Práca s titulkami je mimoriadne pohodlná. Môžete si vybrať z troch veľkostí písma, ktoré môže mať 5 rôznych farieb, titulky je možné prečasovať s presnosťou 0,5 sekundy a čo je ešte lepšie, titulky môžete vyhľadať online podľa názvu filmu. Prehrávač hudby patrí stále medzi tie jednoduchšie aplikácie a ak ste náročnejší poslucháč, určite navštívte Obchod Play a siahnite po prehrávačoch ako PowerAMPJetAudioBlackPlayer, …


Zvukový výstup slúchadlového 3,5 mm konektora jack na tele Xiaomi Redmi 5 Plus našťastie nechýba a využiť budete môcť prakticky akékoľvek slúchadlá bez nutnosti vláčiť so sebou všade nepraktickú redukciu. Zvukový výstup je možné upraviť priamo v nastaveniach zvuku a to zapnutím pokročilej funkcie Dirac HD Sound. Na výber máte z prednastavených režimov pre slúchadlá od Xiaomi a dva režimy pre bežné slúchadlá a špunty. Na detailnejšie vyladenie zvukového výstupu poslúži 7-pásmový ekvalizér obsahujúci 11 predvolieb, ktoré môžete dopĺňať o vaše vlastné. Každú vami vytvorenú predvoľbu môžete uložiť pod vlastným názvom.

Integrovaný hlasitý reproduktor sa nachádza na spodnej hrane vedľa konektora micro USB a jeho zvukový prednes určite neprepočujete. Xiaomi Redmi 5 Plus sa bohužiaľ neinšpirovalo u výkonnejších súrodencov a reproduktor v hornej časti prednej strany slúži len na vybavovanie telefonátov. Zvuk, ktorý sa šíri z Redmi 5 Plus nie je len veľmi hlasitý, ale kvalitou prednesu hravo prekoná nejedného „kolegu“ z vyšších radov.

Systém a aplikácie

Nadstavbu MIUI majú mnohí dodnes v pamäti zakódovanú ako kópiu iOS od Apple. To z časti platilo v minulosti, ale dnes je situácia diametrálne odlišná a MIUI si razí svoju vlastnú cestu. Od svojich začiatkov je MIUI známa tým, že celé grafické prostredie Androidu pozmenila na nepoznanie. Komplexne prepracovaný dizajn užívateľského prostredia je, bol a vždy bude prioritou vývojárov MIUI, za čo sme im len a len vďační. Nami recenzované Redmi 5 Plus obsahovalo stabilnú globálnu verziu MIUI 9.2, ktorá je postavená na Android Nougat 7.1.2 a pri dlhodobom používaní sme sa nestretli so žiadnymi neočakávanými reštartmi, pádmi aplikácií či zamŕzaním užívateľského prostredia a systému. Globálna verzia MIUI 9.2 neprináša len podporu českého a slovenského jazyka. Súčasťou ROM sú predinštalované aplikácie a služby od Google ako Obchod Play, Chrome, Gmail, YouTube a ďalšie. Naopak z globálnej verzie MIUI 9.2 bol odstránený všetok „čínsky balast“.

Oproti čistému Androidu známeho z telefónov Google Nexus či Pixel, je MIUI odlišné najmä launcherom. Ten neponúka menu aplikácií a aplikácie sú umiestnené priamo na jednotlivých domovských obrazovkách. Môžete ľubovoľne meniť ich poradie, zatriediť do priečinkov a prirodzene aj pridávať widgety. Notifikačné centrum je kompletne prepracované a jeho nastavenia je možné užívateľsky meniť. Poradie rýchlych prepínačov sa dá pohodlne prispôsobiť vašim požiadavkám a taktiež máte možnosť zmeniť kombinované notifikačné centrum na oddelené, známe zo starších verzií MIUI.

Hlavnou doménou MIUI nie je len kvalitná optimalizácia, sú ňou taktiež možnosti prispôsobenia grafického prostredia prostredníctvom početnej ponuky tém. Vďaka nim tak zmeníte nielen pozadie a ikony, ale aj uzamykaciu obrazovku, číselník, notifikačnú lištu a správy. Zaujímavými funkciami sú Druhý profil a klonovanie aplikácií. Druhý profil vytvorí účet pre ďalšieho užívateľa, ktorý si môže kompletne prispôsobiť nastavenia systému a stiahnuť vlastné aplikácie nezávisle na primárnom profile. Klonovanie aplikácií umožní využívaní dvoch rovnakých aplikácii s iným účtom alebo nastaveniami.

Súčasťou MIUI je balík kvalitných aplikácií s prepracovaným dizajnom. O organizáciu vášho času a práce sa postará prehľadný kalendár. Xiaomi nezabúda ani na skalných priaznivcov FM rádia, pre ktorých je predinštalovaná aplikácia s rovnomenným názvom. Ďalej tu nájdete Kompas, Skener QR kódov, Počasie, Poznámky, Záznamník a Kalkulačku, ktorá ponúka pokročilé funkcie ako premenu jednotiek, aktuálne menové kurzy a dokonca aj výpočet hypotéky. Komplexná aplikácia Optimalizácia integruje niekoľko funkcii na jednom mieste a nemusíte si tak robiť starosti s hľadaním rôznych „čističov“, antivírusov, „šetričov“ akumulátora a podobne. Pre pohodlné ovládanie elektroniky je Redmi 5 Plus vybavené infračerveným portom a k nemu prislúchajúcou aplikáciou Mi Remote, ktorá obsahuje rozsiahlu databázu výrobcov a modelov zatriedených do viacerých kategórií. Jedinou jej nevýhodou je, že sa nedokáže učiť IR kódy priamo z diaľkového ovládača. To sa môže hodiť v prípade, že vaše zariadenie, ktoré chcete diaľkovo ovládať, nenájdete v databáze.

Záver

Redmi 5 Plus je vo svojej triede neprehliadnuteľným kúskom. Plynulo nadväzuje na kvality svojho predchodcu a pridáva k tomu zaujímavé novinky navyše. Na displej je radosť pozerať a najmä ho používať. Pomer strán 18:9 je jednoznačným prínosom či už pri prehliadaní webu alebo písaní textu. Parametre fotoaparátu vyzerajú na prvý pohľad celkom lákavo, ale výsledné snímky veľa kvality nepobrali. V horších svetelných podmienkach si budete musieť dávať veľký pozor na stabilitu vašich rúk, aby ste zachytili ostrú fotografiu. Výkon staršieho SoC je stále viac než dostatočný a pri bežnom používaní sa nad tým ani nepozastavíte. Opäť nás sklamala absencia kompletnej podpory LTE sietí a slot na SIM karty a pamäťovú kartu si mohol vziať príklad od modelu Note 5A. Sečteno, podtrženo. Xiaomi Redmi 5 Plus je obstojným nástupcom svojho predchodcu a nesie sa viac v znamení evolúcie než revolúcie. Na tú si budeme musieť zrejme ešte nejaký ten piatok počkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *