Novinky

Ako zhotoviť dlhý screenshot

Dnes si ukážeme ako v  systéme MIUI 8 zhotovíme dlhý screenshot. Táto funkcia je novinkou a v predchádzajúcej verzii MIUI 7 sa nenachádzala. ak si chcete uložiť stránku, cestovný poriadok alebo poslať známemu niečo, čo sa vám nezmestí na klasickú obrazovku, nikdy to nebolo ľahšie. V pár jednoduchých krokoch si ukážeme ako tento dlhý screenshot zhotoviť.

1. Zhotovenie screenshotu

Na zhotovenie screenshotu máme 3 možnosti. Buď použijeme klávesovú skratku TLAČIDLO ZNÍŽENIA HLASITOSTI + ĽAVÉ KONTEXTOVÉ TLAČIDLO (multitasking), stlačením TLAČIDLO ZNÍŽENIA HLASITOSTI + TLAČIDLO VYPÍNANIA alebo stiahnutím roletky a kliknutím na ikonu screenshotu.

2. Funkcia dlhý screenshot

Po vytvorení screenshotu nám zostane v pravom hornom rohu plávajúca notifikácia so screenshotom. Po kliknutí na toto upozornenie sa nám otvorí vytvorený obrázok a menu nám ponúkne funkciu „Dlhý“. Následne stačí len rolovať obrazovku a zariadenie ju bude celý čas snímať.

3. Uloženie

Ak ste už nasnímali požadovanú časť obrazovky stačí kliknúť na ZASTAVIŤ a screenshot sa uloží a vy ho následne môžete zaslať vaši známym alebo si ho uložiť na váš cloud.

Ak sa vám článok páčil, budeme radi ak ho budete zdielať a dáte nám vedieť, aké ďalšie články by ste u nás privítali 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *