Tipy a triky

Ako odomknúť BOOTLOADER a nahrať CZ/SK ROM

Na začiatku roku 2016 sa Xiaomi rozhodlo svojim zákazníkom trochu znepríjemniť nahrávanie SK/CZ lokalizácie do svojich zariadení. Rozhodlo sa pre tento krok vraj preto,  lebo sa objavovali nekalé praktiky čínskych obchodníkov, ktorý nahrávali do zariadení upravované ROM, ktoré obsahovali rôzny formy adwaru a iného škodlivého kódu.

Po novom je teda možné nahrať SK/CZ až po odomknutí spomínaného bootloadera a my vám dnes ukážeme, ako na to.


Inštalácia je na vlastné riziko!!

Pokiaľ si na tento proces netrúfate, odomkneme vám vaše zariadenie za sumu 20€ s našim xiaomi účtom (zariadenie si vieme od vás vyzdvihnúť, poprípade odomknutie vykonáme na počkanie na našej pobočke v Žiline). Stačí nám napísať na servis@smartzero.sk


Čo potrebujeme : PC s Windows (najlepšie Windows 7), Xiaomi smartfón, USB kábel, internetové pripojenie

KROK 1 – Registrácia účtu

V prvom rade je potrebné vytvoriť si Xiaomi účet vo vašom zariadení. Vyberiete aplikáciu Mi Account, následne vyberiete „Create account for free“ a zadáte svoje telefónne číslo, opíšete kód a vyčkáte na potvrdzujúcu SMS (môže trvať dlhšie).

KROK 2 – Žiadosť o pridelenie práv na odblokovanie BOOTLOADERA

 • Prejsť na stránku Xiaomi

  Po úspešnom vytvorení Xiaomi účtu je potrebné požiadať o pridelenie práv na odblokovanie zariadenia.Prejdete na stránku: http://en.miui.com/unlock/index.html

 • Prihlásenie

  Klikneme na UNLOCK Now a prihlásime sa pomocou nášho novo vytvoreného účtu (Tel. číslo aj s predvoľbou a heslo ktoré ste si určili)

 • Vyplnenie prezývky

  Stránka nás požiada o vyplnenie prezývky pod ktorou budete vystupovať na fóre (ľubovolná).

 • Vyplnenie žiadosti

  Prejdeme opäť na stránku http://en.miui.com/unlock/index.html a klikneme na Unlock Now. Zobrazí sa nám formulár žiadosti. Do prvej kolonky vypíšeme naše meno (môže byť ľubovolné) , v druhej kolonke vyberieme predvoľbu štátu kde sa nachádzate a v tretej zadáte vaše číslo (už bez predvoľby). V poslednom textovom poli vyplníme dôvod prečo chceme odomknúť bootloader. Môžete použiť nasledovný text: „I want to unlock bootloader because i want to use MIUI in my language“ a potvrdíme.

 • Potvrdenie verifikačného kódu

  Po odoslaní formulára nám príde na zadané číslo SMS kód ktorý vložíme na kolonky a potvrdíme.

 • HOTOVO

  Stránka nám potvrdí prijatie žiadosti, ktorej spracovanie môže trvať až 10 dní(väčšinou 2-3 dni). Po schválení by nám mali zaslať SMS, ale nie vždy príde, preto po 10 dňoch treba skúsiť zariadenie odblokovať aj bez prijatia tejto SMS.

 

KROK 3: Unlock zariadenie pomocou aplikácie MiUnlock

 1. Ak sme teda už obdržali kód alebo prešlo 10 dní stiahneme si aplikáciu MiUnlock >TU<
 2. Po otvorení sa prihlásime rovnakým účtom ako v telefóne (MUSÍ BYŤ ROVNAKÝ INAK NÁM ZARIADENIE NEODOMKNE).
 3. V zariadení musíme mať DEVELOPER ROM ktorú stiahnete (http://en.miui.com/download.html) a nainštalujete klasicky cez aplikáciu Updater.
 4. V smartfóne prejdeme do Settings – About phone a z poklepme 7x na MIUI version, čím sa nám odomknú Developer options. V nastaveniach prejdeme do Additional settings a povolíme USB debugging (v niektorých zariadeniach treba zakliknúť ešte Allow OEM Unlock)
 5. Stiahnite si aplikáciu PlexVPN a po jej zapnutí vyberte server China-Shanghai a kliknite na CONNECT (Xiaomi povoluje odomkynie bootloadera len v Číne, preto je nutné nasimulovať vašu polohu VPN aplikáciou)
 6. Vrátime sa do DEVELOPER OPTIONS a vyberieme „Mi Unlock status“ a následne klikneme na Add mi account
 7. Po úspešnom pridaní zariadenia by sa mala objaviť hláška „Mi Account added succesfully“.
 8. Vypneme zariadenie a následne dostaneme do fastboot módu (pri zapínaní držíme zapínacie tlačidlo spolu s tlačidlom znižovania hlasitosti)
 9. Zariadenie pripojíme pomocou USB k PC a klikneme na UNLOCK. (Ak vám vybehne nejaká chyba je nutné odpojiť smartfón a opäť pripojiť a kliknúť na opakovanie akcie).
 10. Wuala, zariadenie máme odomknuté.

KROK 4: Nahratie TWRP Recovery

 1. Otvoríme si stránku: https://twrp.me/Devices/ ,vyberieme naše zariadenie a stiahneme recovery súbor.
  (ak sa tu vaše zaraidenie nenachádza, nájdete ho v ozname tu: https://miuios.cz/viewtopic.php?f=364&t=17490)
 2. Stiahneme si Universal ADB driver >TU<
 3. Stiahneme si Minimal ADB and Fastboot >TU< a nainštalujeme.
 4. Spustíme tento program a otvorí sa nám príkazový riadok.
 5. Do rovnakej zložky kde sa nám nainštaloval tento program (predvolene do Program Files/Minimal ADB and Fastboot) nakopírujeme súbor stiahnutý v prvom kroku (TWRP***.img)
 6. Zariadenie opäť vypneme a dostaneme do FASTBOOT módu (pri zapínaní držíme zapínacie tlačidlo spolu s tlačidlom znižovania hlasitosti).
 7. Pripojíme k PC, počkáme kým sa nainštalujú ovládače a môžeme si overiť, či je zariadenie pripojené  správne príkazom, ktorý zadáme do otvoreného príkazového riadku „fastboot devices„.  V prípade, že je zariadenie pripojené správne na obrazovke sa zobrazí dlhší reťazec čísel a písmen a za tým nápis FASTBOOT (príklad- 939393939393 fastboot)
 8. Ak máme zariadenie pripojené správne do príkazového riadku napíšeme „fastboot flash recovery twrp***.img“  (zadať musíte presný názov vášho recovery súboru spolu s koncovkou .img)
 9. Potvrdíme, a mal by prejsť proces „sending recovery“ a na konci sa vám zobrazí hláška OKAY. Finished. total time (0,123s)
 10. Hotovo TWRP je nainštalované a teraz sa musíme do stať do RECOVERY módu.
 11. Do príkazového riadku napíšeme „fastboot reboot“ a pred potvrdením začneme držať tlačidlo pridávania hlasitosti a následne potvrdíme a zariadenie sa reštartuje. Až kým sa nám nespustí logo TWRP nepúštame tlačidlo Volume UP.
 12. Po úspešnom spustení RECOVERY módu by sa malo automaticky zariadenie v PC rozoznať, a vy doňho nakopírujte stiahnutú CZ/SK ROM (odporúčame sťahovať ROM z miuios.cz)
 13. Po nakopírovaní do zariadenia vyberieme na smartfóne tlačidlo „Install“ a nájdeme nami skopírovanú ROM v zariadení.
 14. Vyberieme ROM a potvrdíme inštaláciu.
 15. Po nainštalovaní vyberieme tlačidlo Wipe Dalvik/cache a tiež sa odporúča kompletne premazať vnútorná pamäť smartfónu tlačidlom FORMAT DATA.
 16. Vyberieme REBOOT DEVICE
 17. Vaše zariadenie sa načíta a vy si konečne môžete vybrať váš rodný jazyk a tak používať systém MIUI vo vybranej lokalizácií.

  V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať do komentárov a radi vám pomôžeme.

15 thoughts on “Ako odomknúť BOOTLOADER a nahrať CZ/SK ROM

 1. Michal Liska píše:

  Super, postup aj eshop funguju spolahlivo. Na treti den prisla SMS a moja Mi5s uz ma cesku romku.

 2. Martin Hirtl píše:

  Je zaručený úspech aj na mi5s Plus ? Nerád by som bol keby sa to nepodarilo, totižto na fórach sa objavujú príspevky ohľadom žiadosti o pomoc. Inštalácia údajne začne bežať no pri dosiahnutí 50% sa zastaví. Rady viedli k inštalácií cez EDL kábel, a to by som nerád pristúpil k takémuto kroku. Ak by ste vedeli viac ďakujem.

  1. Lukáš Filo píše:

   vyriešil si to už? skúšal si to nainštalovať sám?

   1. SmartZero.sk píše:

    Návod funguje na všetky Xiaomi smartfóny zaručene. V prípade akýkoľvek nejasností vám veľmi radi pomôžeme cez náš online chat na našej stránke http://www.SmartZero.sk 🙂

    1. Martin Hirtl píše:

     Ano potvrdzujem fungovalo, sice tomu predchadzali mensie problemy a to zo strany telefonu odmietanie instalacie… ale na 8x sa to uz podarilo. Dakujem, som Vam moc vdacny.

 3. Stanislav Kubernát píše:

  Po nainštalovaní a reštartovaní som sa zasekol na Mi logu. Môžem vojsť do fastboot režimu, aj do recovery. Čo mám robiť?

  1. SmartZero.sk píše:

   Ahoj Stanislav, v recovery daj „Format data“ a skús zariadenie reštartovať 🙂

   1. Stanislav Kubernát píše:

    vyskúšal som, stále mi ukazuje len mi logo

    1. SmartZero.sk píše:

     Skúste inú rom, ak vám to nepôjde, napíšte nám na kontakt@smartzero.sk a u nás v servise vám zariadenie opravíme.

   2. Stanislav Kubernát píše:

    skúsil som to znova preinštalovať, stále je tam len logo

   3. Stanislav Kubernát píše:

    stále sa nič nezmenilo. viete mi prosím pomôcť? mám to celé preinštalovať odznova alebo použiť iný ROM?

 4. Marek Boros píše:

  zdravim ja sa od tochto bodu dalej nedostanem kliknem nan tak ma zasa presmeruje na stiahnutie programu prosim o pomoc.

 5. Boris Veselič píše:

  Dobrý deň, mám telefón Redmi 3 PRO. Poslal som žiadosť o odblokovanie telefónu, obdržal som následne SMS o tom že prístup je povolený. No po nainštalovaní aplikácie do PC dostanem oznam že moje zariadenie nie je podporované MiUnlock. Vedeli by ste mi prosím pomôcť?

 6. Jakub Hrivnáčik píše:

  Dobrý deň, mám redmi 4x. Dostal som sa do RECOVERY módu a tam nastal problem , počítač (win10) mi nevidel mobil. Po neuspesnom pokuse ist cez otg (mobil nevidem .img na usb) som sa rozhodol restartovat mobil. odvtedy mi zobrazuje len MI logo, viem sa dostat do fastboot modu ale inac nic. Skusal som opakovat postup ale bezvisledne. Vietemi pomôcť?

  1. smartzero píše:

   Ahoj Jakub, pravdepodobne si zacyklil systém. Vieme ti to u nás v servise opraviť aj na počkanie. Napíš nám na kontakt@smartzero.sk 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *