Novinky

Najnovšie úniky a rendery Xiaomi Redmi Note 5

Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že čoskoro by mal byť vydaný model Xiaomi Redmi Note 5. Podľa doterajších únikov by sa malo tot zariadenie dostať na trh začiatkom druhého štvrťroku 2018. Jednou z najväčších noviniek by malo byť použitie 64-bitového 8-jadrového procesoru Snapdragon 632.

Podľa uniknutých renderov by mal tento model vyzerať skutočne úžasne, pravdepodobne až príliš dobre, aby bola pravda.  Rámiky na tomto telefóne sú extrémne tenké a jeho displej je zaoblený (podobne ako má Samsung Galaxy S8) . Všetky potrebné senzory a slúchadlo sú umiestnené nad displejom, kým tlačidlá zapínania, a hlasitosti sa klasicky nachádzajú na pravej strane telefónu. Zadná strana telefónu má byť vyrobená z kovu rovnako ako jeho predchodca. Ďalšou veľkou zmenou by malo byť použitie duálneho fotoaparátu na zadnej strane spolu so snímačom odtlačkov prstov. V každom prípade si budeme musieť počkať, kým Xiaomi ohlási tento model a buď potvrdí tento únik alebo nás vyvedie z omylu a dizajn bude úplne odlišný.

Xiaomi Redmi Note 5 bude rovnako ako každý model z rady Note výkonným zariadením zaraďujúcim sa do vyššej strednej triedy. Je veľmi pravdepodobné, že rovnako ako pri Redmi 5/5PLUS bude tento model disponovať displejom s pomerom strán 18:9. Rozlíšenie by sa malo posunúť z FullHD na FullHD+ a tým pádom by sa mala zväčšiť aj uhlopriečka zariadenia zo zaužívaných 5,5″ na 5,99″ pri zachovaní rovnakých rozmerov zariadenia.  V útorbách by sa mal nachádzať vyššie spomínaný procesor SnapDragon 632 spolu s 3GB/4GB RAM a 32GB/64GB interným úložiskom.

Už nám zostáva si len počkať na oficiálne predstavenie a veríme, že aspoň polovica so spomínaných únikov bude pravdivá a my sa tak dočkáme ďalšieho úspešného zariadenia od Xiaomi.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *