Novinky

Aký je rozdiel medzi klasickým tvrdeným sklom a 3D tvrdeným sklom?

Ochrana zariadenia

Ochrana zariadenia je jednou z prvých vecí, na ktoré myslí väčšina užívateľov po nákupe nového zariadenia. Ochranu smartfónu netreba vôbec podceňovať a mnoho krát vás môže zachrániť pred poškodením zariadenia, ktorého oprava by vás vyšla vo väčšine prípadov 5-10x drahšie ako kúpa ochranných prvkov.

V dnešnom článku sa pozrieme práve na ochranu v podobe tvrdeného skla a konkrétne na to, aký je rozdiel medzi klasickým tvrdeným sklom a tvrdeným sklom s technológiou 3D.

Hlavným materiálom v oboch typoch tvrdených skiel je samozrejme tvrdené sklo skladané z viacerých vrstiev. Jedná sa:

  • ochrannú vrstvu proti roztriešteniu tvrdeného skla

  • oleofóbnu vrstvu, ktorá napomáha, aby sa na vašom displeji nezachytávali odtlačky vašich prstov

  • silikónovú vrstvu, ktorá zaručí, že sa tvrdené sklo dokonalo nalepí na displej vášho zariadenia

No poďme k hlavnej téme tohto článku, ktorá vám ozrejmí, ktorý typ skla bude pre vaše zariadenie vhodnejší.

2,5D zaoblenie displeja

Hrany displeja zariadenia sú jemne zaoblené.

Novým trendom v roku 2016 sa stali jemne zaoblené sklá displejov zariadení, ktoré mali dodať príjemnejší pocit pri ich používaní, najmä po jeho hranách. Toto jemné zahnutie je takmer neviditeľné voľným okom, no pri výbere tvrdeného skla je typ tohto zahnutia rozhodujúci.

Klasické tvrdené sklo je pevné a žiadna z jeho častí nie je flexibilná, čo je hlavným problémom pri spomínaných displejoch s 2,5D zahnutím.
Po nalepení sklo po okrajoch odstáva a vytvára nepekné bubliny, ktoré vám môžu vizuálne prekážať pri používaní zariadenia. Väčšina výrobcov to vyriešila práve zmenšením skla, aby nezasahovalo do zahnutých hrán displeja, no podľa nás to nie je práve štastné riešenie. Zariadenie tak nie je 100% chránené a hrany displeja nie sú vôbec chránené.

3D tvrdené sklo

3D tvrdené sklo na zariadení so zaobleným displejom je takmer neviditeľné

Netrvalo dlho a výrobcovia prišli na dokonalý spôsob ako takéto zariadenia chrániť. A tým sú práve spomínané 3D tvrdené sklá. Ich hlavnou výhodou sú flexibilnejšie hrany, ktoré sa dokážu nalepiť priamo na jemne zahnutú časť displeja, a tak ochránia displej zariadenia na 100%. Naše tvrdené sklá dosahujú tvrdosť až 9H, čo je momentálne najvyššia dosiahnuteľná tvrdosť ochranných skiel, a tak si môžete byť istý, že vaše zariadenie je chránené najlepším možným spôsobom.

Ako príklad vám ukážeme ako vyzerá klasické tvrdené sklo a 3D tvrdené sklo na zariadení so zaobleným displejom

Na ľavej strane zariadenie s 3D tvrdeným sklom a na prvej strane s klasickým tvrdeným sklom. Obe zariadenie majú 2,5D zahnutý displej

Záver

V prípade, že vlastníte zariadenie s 2,5D zahnutým sklom displeja, odporúčame vám zakúpiť si 3D tvrdené sklo, a tak budete mať istotu, že displej vášho zariadenia bude 100% chránený. Ak máte zariadenie bez tohto zahnutia, postačí vám aj klasické tvrdené sklo.
Prečo sa potom vyrábajú aj 3D tvrdené sklá na displeje bez zahnutia? Odpoveď je jednoduchá, 3D tvrdené sklo je na zariadení takmer neviditeľné…

Ďakujeme za prečítanie tohto článku a v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať do komentárov alebo na online chat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *